iCasina.com - Encyklopedie hazardu
Úvod Články o blackjacku 3 základní chyby u blackjacku
Zoom - A Zoom +
  od  Tomáš Benko  |  0

3 základní chyby u blackjacku

how-to-play-blackjack.jpg

Pokud se hraní blackjacku již nějaký ten pátek věnujete a navíc se zajímáte o strategické tipy a triky, rozhodně jste již četli několik článků o tom, čemu se u hraní této skvělé karetní hry vyhýbat. Dnes vám přinášíme článek o třech největších chybách, které můžete v kasinu udělat.

Tyto rady se většinou týkají notoricky známých situací, jako je splitování desítek a braní pojistky.  Tyto chyby zvyšují house edge dané hry a snižují vaše šance na výhru a teoretické zisky. Pokud s blackjackem teprve začínáte, měli byste se zaměřit na tři nejzákladnější chyby, kterým se musíte bezpodmínečně vyhýbat.

Hraní bez karty strategií

Blackjack má reputaci velmi náročné hry, při jejímž hraní potřebujete znát tu pravou strategii a je to opravdu komplexní hra. Proto se před jeho hraním vždy pečlivě podívejte na strategii a ujistěte se, že máte tu správnou. K tomu vám pomohou karty ideálních strategií.

Bohužel, i v této době hodně lidí tento krok ignoruje a jde hrát rovnou. To je jedna z největších chyb, kterou můžete u blackjacku udělat.

Pokud ale budete u hry striktně dodržovat pokyny, které najdete na kartě strategie pro danou variantu hry, můžete si být naprosto jisti, že hrajete nejlépe, jak to jen jde. Navíc hrajete hru s nejnižší možnou house edge. Kdybyste hráli bez použití ideální strategie, věřte, že děláte jednu ze základních chyb u blackjacku. A je to naprosto zbytečné, protože strategické karty jsou zdarma a snadno dostupné.

Hraní na 6/5 stolech

Další ze základních chyb u hraní blackjacku je výběr stolu, u kterého se vyplácí blackjack v poměru 6 ku 5. Tyto stoly jsou nejhorší možnou volbou. Nicméně, i přes fakt, že na to upozorňuje téměř každý článek o blackjacku, stejně se najde velmi mnoho hráčů, kteří na těchto stolech hrají. Zvláště potom na Stripu v Las Vegas.

Jakou hru tedy zvolit, pokud se chcete u blackjacku bavit a navíc hrát nejlepší možnou variantu? Vybírejte si jen stoly, na kterých se natural vyplácí v poměru 3 ku 2. Většina hráčů ale mezi 3/2 a 6/5 stoly nedělá rozdíly.

Ukažme si, jak velké rozdíly jsou mezi těmito stoly. Na stole s výplatou v poměru 3 ku 2 dostaneme z €10 sázky vyplaceno jako výhru €15, zatímco na stole 6/5 dostanete jen €12.  Jak vidíte, i při tak nízkých sázkách dostanete vyplaceno o €3 více. A to je už dostatečný důvod, ne?

Hraní s Martingalem

Jedním z nejlepších teoretických systémů pro hraní hazardních her je sázecí systém Martingale. Navíc je velmi snadný na naučení. Celá jeho podstata spočívá ve zdvojnásobování sázek, pokud tedy tu první prohrajete.  Pokud prohrajete i tři sázky po sobě a až čtvrtá je vítězná, vždy skončíte s jedním žetonem v plusu.

Dejme tomu, že začnete sázkami za €10, €20 a €40, ale vyhrajete až čtvrtou sázku za €80. V tomto případě skončíte v plusu €10, tedy s jedním kreditem v plusu.

Tento systém je ale na jednu stranu velmi zrádný. Předpokládá totiž s tím, že hráči neprohrají moc hand za sebou. Pokud se dostanete do opačné situace, tedy když prohrajete třeba osm her za sebou, jste docela prekérní situace. U většiny stolů totiž narazíte dříve nebo později na limit stolu, který vám neumožní zdvojnásobit předchozí sázku. V tomto případě nastane situace, při které vám ani výhra nevrátí původní sázku.

U hry existuje samozřejmě i několik dalších chyb, které vám sníží šance na výhru, ale těmto třem se rozhodně vyhýbejte, jako čert kříži.Newsletter - buďte v obraze!

Odebírejte náš pravidelný e-mailový zpravodaj o exkluzivních bonusech, nových flash hrách či učinných strategiích.

Nabízené promo akce
image
Získejte každý všední den Benefi body s Týdenní jízdou Vstupní bonus: 5000 Kč

Každé pondělí až pátek vyhlašuje online casino Synottip hru dne, díky které můžete každý den získat až 3000 Benefi bodů.

Chci získat tento bez-depositní bonus
image
5000 Kč pro nové hráče u Chance Vegas Vstupní bonus: 5000 Kč

Využijte možnost a odneste si jako nový hráč až 5000 Kč k prvnímu vkladu.

Chci získat tento bez-depositní bonus
Více promo akcí »
© 2018 iCasina Ventures Ltd. | Účast na hazardní hře může být škodlivá | 18+
Mapa webu | Odkazy | Podmínky užití | Kontakt