iCasina.com - Encyklopedie hazardu
Úvod Hrací automaty Vyplatí se hrát multi-line hrací automaty?
Zoom - A Zoom +
od | 0

Vyplatí se hrát multi-line hrací automaty?

Hraní výherních automatů je velmi snadné. Jen sedíte a sledujete tři, čtyři nebo pět válců. Jakmile se válce, fyzické nebo virtuální, zastaví, Váš pohled se ihned upne na výherní linii. Každý chce přece vyhrávat a tak si všichni přejí vidět sedmičky, bary nebo aspoň melouny. Další display nebo doprovodné zvuky nejsou nezbytné, ale zvyšují vzrušení ze hry.

Stroje s více horizontálními výherními liniemi nejsou ničím neobvyklým. Klasické automaty mají tři výherní linie. Při hře si můžete vsadit na prostřední, dvě krajní, nebo na všechny tři najednou. Výhry nebo prohry na nich padají nezávisle na sobě. 

Součastné hrací automaty jsou trochu komplikovanější. Tyto stroje mají obvykle pět válců a tři až pět řádků. Funkčně se tato zařízení liší od svých předchůdců větším počtem výherních linií, kterých mají 5, 10 nebo 20 a více. Hráči si přitom mohou vsadit na libovolný počet těchto linií, které bývají většinou vyznačeny výraznou barvou, nebo třeba legendárním blikáním symbolů “WIN WIN WIN” na obrazovce.

Pokud máte dostatek peněz na maximální sázky a tedy i na hru se všemi liniemi, máte velkou šanci vyhrávat. Musíme si ale uvědomit, že rozdělení sázky na více výherních linií sice zvyšuje četnost úspěšných zásahů, ale také se snižuje průměrná částka, kterou dostanete nazpět. Je to tím, že sice vyhrajete, ale menší částku než jste vsadili. Můžeme si to ukázat na jednoduchém příkladu. Vsadíte si na tři linie po jednom dolaru. Pokud dostanete na jedné z nich dvojnásobek, ale ostatní dvě nebudou výherní, zůstanete po této hře jeden dolar v mínusu, a to i když jste vyhráli.

Pokud chceme vědět, jak fungují hrací online automaty, představme si mřížku na piškvorky se třemi řádky a třemi sloupci, tedy celkem devíti políčky. Řekněme, že na každém políčku je X nebo O.

Pokud si pomůžeme matematikou, zjistíme, že pravděpodobnost X je 49% oproti 51% u O, a také že dostanete zpět částku v poměru 8 ku 1 (7 ku 1 plus původní sázka), při třech X v linii. Porovnejte si sázku za 5 dolarů na jednu linii a 1 dolar na každou z pěti výherních linií.

Pravděpodobnost výhry na každé linii, bez ohledu na to, co se stane na ostatních je 11,76%. Pravděpodobnost, že nevyhrajete je tedy 88,24%. Pokud vsadíte pouze na jednu linii, Vaše vyhlídky na výhru vypadají následovně:

Při sázce $5 na linii a výhře $35, celkově tedy $40 je Vaše house edge -5.89%. (0.1176 x $35 - 0.8824 x $5)/$5

Při 10 tisících odehraných her se dostaneme na následující čísla. V 1 176 případech vyhrajeme zmíněných $35 a ve zbylých 8 824 prohrajeme svou sázku $5. Celkově tedy budeme v mínusu přesně 2 960 dolarů.

1,176 x $35 - 8,824 x $5 = -$2,960

Pokud ale vsadíme stejnou celkovou částku, ale rozdělenou na 5 linií po 1 dolaru, jsou naše šance na výhru následující:

  •  výhra na pěti liniích: 0.002 procenta, $35 - $0 = +$35
  •  výhra na čtyřech liniích: 0.085 procenta, $28 - $1 = +$27
  •  výhra na třech liniích:1.268 procenta, $21 - $2 = +$19
  •  výhra na dvou liniích: 9.508 procenta, $14 - $3 = +$11
  •  výhra na jedné linii: 35.665 procenta, $7 - $4 = +$3
  •  žádná výhra: 53.482 procenta $0 - $5 = -$5

Při sázce na pět linií vyhrajete v 46,518% případů a prohrajete ve zbývajících 53,3482%. Při sázce $1 na linii vyhrajete v průměru 5,12. V 35,665 procentech vyhrajete 3 dolary a pouze v 0,002 procentech 35 dolarů. Pokud si vezmeme na pomoc opět matematiku, zjistíme, že hodnota house edge je opět 5,89 procenta ve Váš neprospěch. Tedy stejně jako u sázky 5 dolarů na jednu linii. Při 10 tisících spinech se tedy dostaneme na stejnou částku a to -2 960 dolarů.

Vzhledem k tomu, že je hodnota house edge konstantní, jsou oba stroje v dlouhodobém hledisku stejně výnosné. Pokud vezmeme v potaz kratší období, budeme u sázek na pět linií častěji vyhrávat, ale menší částky. Na první pohled se Vám to zdá jako ztráta času, zvláště pokud jinde máte šanci na větší výhry. Ale i výhra, která se Vám v kasinu zdála příliš malá, na cestě domů nakonec potěší. To skvěle vystihuje Sumner Ingmark, který napsal: 

Dobří hráči, které znám, mají strach, že skončí v červených číslech.

Ti nejúspěšnější mají talent odejít, když jsou jen trochu v černých.

Související články

Přihlašte se nebo zaregistruje se, abyste mohli přidat komentář..
Newsletter - buďte v obraze!

Odebírejte náš pravidelný e-mailový zpravodaj o exkluzivních bonusech, nových flash hrách či učinných strategiích.

Nejlepší kasina
Nabízené promo akce
50 točení zdarma v LeoVegas Casinu
50 točení zdarma v LeoVegas Casinu Vstupní bonus: 2500 Kč

Roztočte zdarma válce na automatu Aloha! se skvělou akcí od LeoVegas Casina.

Chci získat tento bez-depositní bonus
Každý letní den volná roztočení pro všechny v Bohemia Casinu!
Každý letní den volná roztočení pro všechny v Bohemia Casinu! Vstupní bonus: 2500 Kč

Skočte letošní léto do bazénu plného osvěžujících volných roztočení v Bohemia Casinu!

Chci získat tento bez-depositní bonus
Více promo akcí »
Forum
Téma Odpovědi Poslední příspěvek
Na rulete sa nedá dlhodobo vyhrať ,ale... 1 Dobrota5 měsíce, 3 týdny, 20 hod., 9 min. ago
blackjack počítání karet 1 dudys20157 měsíce, 1 den, 23 hod., 3 min. ago
Náhrada za Eurogrand ??? 4 Jonsh8 měsíce, 1 týden, 6 dny, 7 hod., 26 min. ago
Zobrazit všechny příspěvky fóra »