iCasina.com - Encyklopedie hazardu
Úvod Novinky ze světa hazardu 8 nejstupidnějších sázek v…
Zoom - A Zoom +
  od  Dominik Sedláček  |  0

8 nejstupidnějších sázek v historii lidstva

8 nejstupidnějších sázek v historii lidstva

Zdaleka ne všechny legendární sázky se uskutečnily v kasinech u rulety nebo karetních stolů. U některých sehrál svou roli alkohol, u všech bylo přítomné velké ego a tak trocha staré dobré idiocie. Přinášíme vám tedy výběr těch 8 nejšílenějších sázek, které kdy byly uzavřeny.

Lidstvo již od svého počátku bylo posouváno kupředu úspěchy nevšedních jednotlivců. Tito velikáni historie byli doslova hnáni kupředu touhou uskutečnit nemožné a uchopit nepolapitelné. Díky jejich výjimečnému intelektu, pracovitosti a trpělivosti se jim to podařilo a zapsali se tak do školních učebnic.

V tomto článku nicméně žádného z nich nenajdete.

Místo toho vám přinášíme 8 těch největších blbců, kterým se nějakým způsobem podařilo pochopit princip sázky, a také se podle toho zachovali.

Sázka o prsa

Profesionální hráč backgammonu Brian Zembic vždy rád přijímal bizarní sázky. Jednou tak například vyhrál 15 000 $ poté, co žil měsíc v koupelně nebo vyhrál dalších 25 000 $ poté, co spal týden v krabici. To mu ovšem nestačilo a o něco později se rozhodl, že poníží sebe a svou rodinu ještě více.

Jednou totiž v kasinu narazil na hráče Joba, se kterým se dostal do spolu ohledně operace prsou. Job mu tedy nabídl 100 000 $, pokud si nechá chirurgicky zvětšit prsa na velikost 38C a minimálně jeden s rok s nimi bude žít. Zembic tuto sázku přijal a silikony nosí dodnes.

Jak rozbít manželství za 10 minut

Většina hráčů když přijdou o peníze, prostě odejdou od stolu. To ovšem neplatí pro Andreje Karpova. Ten cítil šťastnou sérii, ale už neměl žádné žetony, které by mohl vsadit. Vsadil tedy do hry svou ženu. Talent vidět do budoucna byl bohužel u Karpova rozvinut stejně jako schopnost rozumět ženám. Sázku tak prohrál a společně s ní i jeho manželství.

O poznání lépe na tom byl hráč Sergej Brodov, který ženu vyhrál. Podle všeho totiž měl štěstí nejen ve hře, ale u i žen. Poté co se s Karpovem jeho žena samozřejmě rozvedla, zůstala po boku Brodova.

Ženu ani taserem nestřelíš

Lekci o tom jak se chovat k ženám by potřeboval také John Grant z Wisconsinu. Ten se měl při návštěvně místní nálevny vsadit se svou ženou Nicole o vítězství jeho oblíbeného fotbalového týmu. Výherce v měl v tomto případě svolení střelit poraženého taserem. Sázku vyhrál John.

Po skončení zápasu se tedy manželé společně s několika ostatními přáteli, kteří tuto kratochvíli natáčeli, vydali do nedalekého parku. Zprvu zásah taserem Nicole nijak zvláště nevadil. Po třetím vypuštění voltů nicméně ženě došla trpělivost a celkem rozumně zavolala na manžela policii. Ta Johna obvinila z neoprávněného držení taseru a zavřela ho na noc do vězení.

Muž, který přiletěl do baru ukradeným letadlem. Dvakrát.

V hospodě v ranních hodinách začíná také příběh šíleného pilota Thomase Fitzpatricka. Ten se v jednom baru na Manhattanu, dostal do opilecké pře s jistým McGeem, kterého se snažil přesvědčit o tom, že je možné doletět z New Jersey do Manhattanu za pouhých 15 minut. McGee mu nevěřil a chctěl po něm důkaz.

Fitzpatrick vyzbrojen tekutou odvahou sedá do auta a vyráží na letiště do New Jersey, kde ukradne letadlo a letí zpět do baru. Doslova. S vypůjčeným letadlem totiž přistane před barem přímo na ulici. Tento husarský kousek nicméně neujde místní policii, která Fitzpatrika pokutuje pouhými 100 $.

To nicméně není vše. O dva roky později, sedí Fitzpatrick ve svém oblíbeném baru na Manhattanu a vypráví historku, jak přistál s letadlem na ulici. Jeho společníci mu nevěří a naštvaný pilot tak opět vyráží na letiště v New Jersey pro další aeroplán a celá situace se opakuje. Už jen s tím rozdílem, že po příjezdu policie, je Fitzpatrick zatčen a odsouzen k šesti měsícům vězení.

Sázka s vegetariánem

Howard Lederer není ve světě pokeru žádnou neznámou. Americký profesionál, který má na svém kontě dva tituly ze Světové série pokeru a celkové příjmy z hraní ve výši necelých 6 miliónů dolarů, byl sice dobrý hráč, ale špatný jedlík. Jednoho krásného dne mu tak doktoři řekli, že jestli se chce dožit příštího roku, musí si nechat podvázat žaludek a stát se vegetariánem.

Lederer se celkem rozumně zachoval podle rad doktorů a s úspěchem shodil asi 40 kilo. Jeho bývalé vášni pro nezdravé jídlo chtěl naopak velmi nerozumně využít jeho protihráč David Grey. Ten se Ledererem vsadil o 10 000 $, že neodolá a sní cheeseburger. Naneštěstí pro Greye, Lederer s přehledem odolal a vyhrál v přepočtu téměř čtvrt miliónu korun.

Napříč Amerikou pro 50 dolarů

Přejet v dnešní době vozem z východního pobřeží USA na to západní není až tak velký problém. Stačí vám k tomu jen trochu pojízdné auto a dostatek peněz na benzín. Na začátku 20. století, kdy byl automobilový průmysl ještě v plenkách a cesty prakticky neexistovaly, to byl nicméně úkol hodný zkušeného dobrodruha.

Tímto cestovatelem se nakonec ukázal být doktor Horatio Nelson Jackson, který se vsadil s již neznámým člověkem o pouhých 50 $, že projede s autem z jednoho pobřeží na druhé za pouhých 90 dní. Sázka přitom proběhla v době, kdy se Jackson teprve učil řídit.

Jackson si nicméně najal mechanika a vydal se cestu. Do cíle pak společně dorazili za úctyhodných 63 dní. A celkový účet? 4 500 Km na cestě a více než 8 500 dolarů v nákladech musel Jackson vydat, aby vyhrál sázku v hodnotě 50 $. I když v tomto případě, šlo spíše o čest než o peníze.

Nejdelší jméno na světě

Pozdní pokerové seance a přemíra alkoholu nejsou nikdy dobrá kombinace. Povídat by o tom mohl hráč jménem Full Metal Havok More Sexy N Intelligent Than Spock And All The Other Superheroes Combined With Frostnova. Ano čtete správně, tak šíleně zní oficiální jméno jednoho Novozélandského hráče pokeru, který prohrál sázku 

Toto jméno mu bylo vybráno spoluhráčem v pokeru již před více než pěti lety, kdy také požádal úřady o změnu jména. Celé to bylo pravděpodobně myšleno jako žert, ale protože neexistoval žádný právní důvod proč této žádosti nevyhovět, úřad pro vnitřní záležitosti Nového Zélandu mu jméno doopravdy změnil.

Zajímavé je, že Frostnova se o oficiální změně jména dozvěděl až o 5 let později, když mu propadl pas a byl si zažádat o nový. Nyní si tak musí podle zákona změnit jméno na občanském a řidičském průkazu a také všech ostatních dokumentech.

Okem hurikánu pro drink

Poslední z naší série je příběh příliš hrdého letce Joeho Duckwortha, který v roce 1943 proletěl hurikánem. Celé to začalo tak, že náš Joe trénoval s jedním z britských důstojníků na texaském letišti. Angličan nicméně po celou dobu cvičení neprojevoval Duckworthovi příliš úcty a korunu tomu nasadil tím, že se posmíval, když před zmíněným hurikánem začínali pracovníci letiště odklízet americké letadla.

Joe, jako každý člověk s trochou sebeúcty, sebral poblíž stojícího navigátora Ralpha O'Hairo, bez dovolení si vypůjčil jeden ze strojů a hned 2x s ním ve výšce asi dvou kilometrů prolétl hurikánem. Za tento legendární čin poté nad britským důstojníkem vyhrál míchaný drink.

A jak jste na tom vy? Pochlubte se v komentářích, jakou největší blbost jste pro sázku udělali vy.Newsletter - buďte v obraze!

Odebírejte náš pravidelný e-mailový zpravodaj o exkluzivních bonusech, nových flash hrách či učinných strategiích.

Nabízené promo akce
image
Získejte každý všední den Benefi body s Týdenní jízdou Vstupní bonus: 5000 Kč

Každé pondělí až pátek vyhlašuje online casino Synottip hru dne, díky které můžete každý den získat až 3000 Benefi bodů.

Chci získat tento bez-depositní bonus
image
5000 Kč pro nové hráče u Chance Vegas Vstupní bonus: 5000 Kč

Využijte možnost a odneste si jako nový hráč až 5000 Kč k prvnímu vkladu.

Chci získat tento bez-depositní bonus
Více promo akcí »
© 2018 iCasina Ventures Ltd. | Účast na hazardní hře může být škodlivá | 18+
Mapa webu | Odkazy | Podmínky užití | Kontakt