iCasina.com - Encyklopedie hazardu
Úvod Novinky ze světa hazardu Peníze z hazardu přitékají…
Zoom - A Zoom +
  od  Dominik Sedláček  |  0

Peníze z hazardu přitékají pomalu. Kdo za to může?

vyherni-automat-600x798.jpg

Od roku 2018 přestává řadě provozovatelů českých kamenných heren platit licence na výherní automaty. Na začátku roku tak na našem území nebylo ani 20 tisíc automatů. Za první čtvrtletí také významně klesl odvod na dani z příjmů provozovatelů hazardu.

Podle ministerstva financí ukončilo k začátku letošního roku svou činnost kolem tisícovky kamenných heren. Jejich provozovatelům skončila licence na výherní automaty a nestihli si včas vyřídit novou. Menší počet automatů se začíná projevovat především na příjmech z hazardu do státního rozpočtu. V meziročním srovnání byl například v březnu počet automatů téměř poloviční.

Klesly taky odvody do státního rozpočtu z hazardu. Jen za první čtvrtletí se vybralo o 1,2 miliardy korun méně než v prvním čtvrtletí 2017. Vzhledem k narůstajícímu počtu automatů v dubnu a očekávánému růstu v dalších měsících, by se situace do konce kalendářního roku mohla ještě změnit. Chuť lidí hrát totiž každoročně spíše stoupá, než naopak

zdroj: Hospodářské Noviny

Na snížení zisků provozovatelů hazardu, a potažmo také odvodů na daních, se negativně podepsaly také nové povinnosti, které jim nového roku přibyly. Zvláště nová registrace se nesetkala mezi hráči s přílišnou popularitou. Hráči mají nově nařízené 15minutové pauzy po dvou hodinách hry a všechny hrací automaty musí být dohledem kamer.

Online kasina v česku zatím příliš netáhnou

Navzdory tomu, že se za loňský rok podařilo ministerstvu financí, aby zahraniční kasina přestala cílit na české hráče, masivní příliš nových duší do českých online casin se nekonal. Příjmy z internetového sázení sice stoupají, ale oproti propadu z kamenného hazardu se nejedná o výraznou částku. Spíše se má za to, že se čeští hráči přesunuli k nelegálním kvízomatům.

Právě proti zmiňovaným kvízomatům na začátku letošního roku proběhla rozsáhlá policejní akce. Police při ní objevila 79 nelegálních heren a zabavila více než 300 hracích přístrojů. Nejvíce nelegálních heren objevili zaměstnanci celní správy ve Zlíně a v Praze. V obou městech po 11 hernách.Newsletter - buďte v obraze!

Odebírejte náš pravidelný e-mailový zpravodaj o exkluzivních bonusech, nových flash hrách či učinných strategiích.

Nabízené promo akce
image
Roztočte válce a zúčastněte se slosování o 10 000 Kč Vstupní bonus: 3000 Kč

Zúčastněte se mistrovského turnaje v automatech a zahrajte si o díl ze 750 000 Kč, který Fortuna do turnaje vložila.

Chci získat tento bez-depositní bonus
image
Získejte každý všední den Benefi body s Týdenní jízdou Vstupní bonus: 5000 Kč

Každé pondělí až pátek vyhlašuje online casino Synottip hru dne, díky které můžete každý den získat až 3000 Benefi bodů.

Chci získat tento bez-depositní bonus
Více promo akcí »
© 2018 iCasina Ventures Ltd. | Účast na hazardní hře může být škodlivá | 18+
Mapa webu | Odkazy | Podmínky užití | Kontakt